تبلیغات
مبارزه با صهیونیسم اومانیسم فراماسونری شیطان پرستی - مقاله : مجازات حبس در آیین یهود

صفحه نخست | ارتباط با ما | ایمیل مدیر | آر اس اس | طراح قالب

منوی اصلی

:: صفحه نخست

:: رادیو راک ایران

:: مبارزه با صهیونیسم

:: ایمیل مدیر

:: ارتباط با ما

:: نسخه موبایل

:: آر اس اس

:: طراح قالب


موضوعات

:: سخنرانی تصویری
:: سخنرانی صوتی
:: مستند تصویری
:: کلیپ های کوتاه
:: فیلم ها و سریال ها
:: مقاله
:: بیانیه
:: اطلاعیه
:: کتاب الکترونیکی
:: اخبار

سایت های همکار

:: رادیو راک ایران
:: مبارزه با صهیونیسم
:: استاد رائفی پور
:: بی باک نیوز
:: بصیرت سرا
:: دوستداران دکتر عباسی
:: فارسی تی وی
:: آپارات
:: تلویزیون اسلامی
:: مبین مدیا
:: قیامت
:: انجمن اسلامی شهید ادوارد آنیلی
:: انصار کلیپ
:: گرداب
:: پایگاه خبری عنوان
:: سایت فرهنگی مرصاد
:: علائم ظهور
:: شناخت رهبری
:: مرکز دانلود زبده
:: راسخون
:: مدافع کلیپ
:: گروه مستند سازی نشانه
:: حذف ماسون
:: مبارزه با فراماسونری و موانع ظهور
:: ماسون
:: آنتی ماسون
:: نور المهدی
:: پروژه بیداری
:: آوینی دات کام
:: مدافع کلیپ
:: گروه فرهنگی vavp
:: ظهور نزدیک است
:: رادیو صدای میقات
:: گروه مطالعاتی یهود شناسی
:: آنتی شیطان
:: نوای غربت
:: انعکاس
:: تلویزیون اینترنتی روشنگری
:: 313 سردار
:: ظهور 12
:: ظهور
:: مرجع کتاب های فراماسونری
:: نظم نوین جهانی
:: دکتر عباسی
:: دانلود به سبک آخرالزمان
:: رئیس جمهور مجازی
:: ماسون تیوب
:: رقص شیطان
:: موسسه موعود
:: ماسون نیوز
:: آنتی 33
:: فرج 12
:: جنبش ماسون ستیزی
:: وعده ی صادق
:: رازهای ماسونی
:: تالار گفتمان بیداری اندیشه
:: ارتش ضد ماسون
:: لیست کامل پیوندها


آمار و نویسندگان

نویسندگان :
:: ابر سیاه

آمار بازدید :
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

اَبر برچسبها

نقد آخرالزمان مسیح یهود صهیونیستی مصاف جنبش اکبر بیلدربرگ فراماسون فراماسونری صهیونیسم دانلود کتاب های ضد صهیونیستی و ضد فراماسونری جنبش مصاف علی استاد لینک مستقیم دانلود اومانیسم دانلود سخنرانی : استاد علی اکبر رائفی پور

دربارهمدیر وبلاگ: ابر سیاه


پیوند های روزانه

:: تواشیح و دعا
:: فقط آسمان و آسمانی ها

» لیست پیوندهای روزانه
» ارسال پیوند

لوگوی ما


لوگوی همکاران

رادیو راک ایران دانلود راک ایرانی


آرشیو ماهانه

:: شهریور 1390
:: مرداد 1390
:: تیر 1390
:: خرداد 1390
:: اردیبهشت 1390
:: فروردین 1390
:: اسفند 1389
:: - 0

تبلیغات


رادیو راک ایران


مقاله : مجازات حبس در آیین یهود

مرتبط با : مقاله

 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
مقاله های ضد فراماسونری و ضد صهیونیستی
 
 
مقاله : مجازات حبس در آیین یهود
 
 
 
منبع : nwo.ir
مقدمه

دین یهود، که قدیم ترین دین از مجموعه ادیان ابراهیمى است، بر مبناى شریعت بنا شده است. در میان ادیان زنده جهان فقط اسلام را مى توان از این جهت با یهودیت مقایسه کرد. در حدود سده سیزدهم پیش از میلاد، ~بنى اسرائیل~ از سرزمین مصر خارج شدند و عزم سرزمین کنعان کردند. سه ماه پس از خروج از مصر، موسى به فرمان خدا بر کوه سینا دو لوح دریافت کرد که ده فرمان بر آنها نقش بسته بود. این ده فرمان آغاز و مبناى شریعت موسوى است و تمام احکام شریعت یهود در همین فرمان ها ریشه دارند. احکام کیفرى شریعت یهود نیز در این فرمان ها برجسته است: کفرگویى، حرمت شکنى روز شنبه، قتل، زنا و سرقت جرایمى اند که در ده فرمان از آنها نهى شده و در سایر بخش هاى شریعت براى آنها مجازات معین شده است. امروزه در نظام هاى نوین کیفرى، مجازات ها معمولا در قالب مجازات هاى بدنى، مجازات هاى سالب آزادى، مجازات هاى محدودکننده آزادى و مجازات مالى تقسیم بندى مى شوند. در این نوشته به بررسى مجازات های سالب آزادى (حبس) در حقوق کیفرى یهود پرداخته شده است. البته این مجازات ها در قالب سه دوره زمانى بررسى شده اند که هریک بر محور منابعى است: الف) دوره کتاب مقدس، ب) دوره تلمودى ج) دوره پساتلمود.


مجازات سالب آزادى (حبس) در آیین یهود
عمل سلب آزادى یک فرد با محبوس کردن وى در یک مکان خاص گاه داراى شکل ازداشت یا توقیف (به طور موقت) است و گاه حبس کیفرى است. حبس در معناى نخست (براى مثال، بازداشت مظنون به ارتکاب جرم تا زمان رسیدگى، بازداشت محکوم به اعدام تا زمان اجراى حکم، و ...) در بیشتر نظام هاى باستانى وجود داشت، اما حبس کیفرى ظاهرا در نظام هاى شرق باستان و حقوق یونانى و رومى وجود نداشته است. بیشتر نظام هاى کیفرى اروپایى نیز فقط از اوایل قرن چهاردهم به بعد حبس را به عنوان یک اقدام کیفرى به رسمیت شناختند.
حبس در کتاب مقدس حبس، به عنوان کیفر، جزء مجازات هاى اصلى شریعت یهود، یعنى مجازات هایى که تورات معین کرده نیست. با این همه، حبس به معناى بازداشت متخلف تا رسیدگى و صدور حکم، در تورات آمده است: مردى را که کفر گفت «به زندان انداختند تا هنگامى که معلوم شود خواست خداوند براى او چیست » (لاویان، 24: 11- 12؛ و نیز: اعداد، 15: 34). گاهى نیز حبس به عنوان یک اقدام حکومتى (اجرایى) در کتاب مقدس آمده است (اول پادشاهان، 22: 27؛ دوم تواریخ، 16: 10). همچنین در یک مورد - در دوره کتاب مقدس - حبس به عنوان یکى از شیوه هاى وادار کردن به پذیرش تعالیم و احکام به دادگاه محول شده است (این اختیار را ~اردشیر~ پادشاه به عزراى کاتب داده است): « و تو اى عزرا،... حکام و قضاتى را که شریعت خدایت را مى دانند، براى رسیدگى به مسائل مردم... انتخاب کن. اگر آنها با شریعت خداى تو آشنا نباشند، باید ایشان را تعلیم دهى. اگر کسى نخواهد از شریعت خداى تو و دستور پادشاه اطاعت کند، باید بى درنگ مجازات شود؛ مجازات او یا مرگ است یا تبعید یا ضبط اموال یا زندان» (عزرا، 7: 25- 26).
حبس در تلمود
1. بازداشت موقت

در تلمود احکامى در خصوص حبس و محبوسان آمده است. متداول ترین شکل حبس، بازداشت متهم تا رسیدگى به جرم او بود (کتوبوت، 33 ب). با این همه، حبس متهم در صورتى روا بود که دلایلى وجود داشت که احتمال مجرمیت او را تقویت کند (یروشلمى سنهدرین، 7: 10؛ 25 الف). علاوه بر این، شخصى که به اعدام محکوم مى شد، تا زمان اجراى حکم حبس مى شد (سیفرا اعداد، 114؛ سنهدرین، 11: 4). همچنین دانشمندان عبارت کتاب عزرا (7: 25- 26) را به عنوان مجوزى براى حبس کسى که از انجام احکام دادگاه خوددارى مى کند تفسیر کردند (موعد قاطان، 16 الف).

2. حبس کیفرى
تلمود حبس را به عنوان کیفر به رسمیت شناخت. تلمود از این کیفر به هخناسا لا کیپا به معناى بازداشت کردن در «سلول »، تعبیر کرده است (سنهدرین، 9: 5؛ توسیفتا سنهدرین، 12: 7- 8). این مجازات در موارد زیر اعمال مى شود:

1. اگر کسى سه بار یا بیشتر مرتکب جرمى شود که مجازات آن کیفر الهى انقطاع (کارت) است به حبس افکنده مى شود. مطابق میشنا: «کسى که دوبار تازیانه خورد [براى دوبار قانون شکنى، و باز مرتکب گناه شد] دادگاه وى را در سلول جا مى دهد و غذایش نان جو است تا شکمش بترکد» (سنهدرین، 81 ب).

2. در مورد قتل عمد، اگر دادگاه به لحاظ پیچیدگى هاى اثبات جرم و اعمال مجازات، نتواند متهم را به لحاظ ارتکاب جرم قتل عمد، به اعدام محکوم کند، اما متقاعد شود که وى قاتل است، براى این که مجرمان از این خلا قانونى سوءاستفاده نکنند، وى را به مجازات حبس محکوم مى کند. عبارت تلمود را در زیر ملاحظه مى کنیم: «در میشنا (متن) چنین آمده است: «کسى که مرتکب قتل عمد شده باشد لکن هنگام ارتکاب در صحنه جنایت شاهدى ناظر بر این قتل نباشد، او را در زندان مى کنند و به وى نان ضیق و آب محنت مى دهند» (میشنا سنهدرین، 9: 5). چنان که ملاحظه مى شود، متن فوق چندان رسا نیست و دانشمندان تلمودى در تفسیر آن نظرات مختلفى را ابراز کرده اند. گمارا (تفسیر متن) متن فوق را چنین مورد بحث قرار داده است: «از کجا بدانیم [که او مجرم است در صورتى که گواهان ناظر بر جنایت او نبوده اند]؟ راو گفت: «این براى موردى است که [با وجود گواهان ] گواهى آنان از هم گسیخته است [و شرایط آن کامل نیست]. » شموئیل گفت: «این براى موردى است که [گواهانى شاهد بر جنایت بوده اند ولى] در حین ارتکاب قتل اخطار لازم را به قاتل یادآورى نکرده اند». دانشمند دیگرى مى گوید: «این براى جایى است که در بازجویى از شهود، تضاد و تناقض بین اظهارات ایشان مشاهده شود، ولى در هفت پرسش اصلى پاسخ هاى آنان با هم مطابق باشد» (سنهدرین، 81 ب).

3. مطابق شریعت اصلى موسوى، گاه، با این که جرم قتل عمد ارتکاب یافته است، دادگاه صلاحیت صدور حکم اعدام را در خصوص آمر ندارد؛ براى مثال، «اگر کسى یک آدم کش را براى کشتن دیگرى اجیر کند، یا نوکرانش را براى کشتن وى بفرستد یا کسى را به بند بکشد و او را پیش شیر یا حیوان دیگرى رها کند و آن حیوان او را بکشد... قاعده در هر یک از این موارد این است که او یک خون ریز است و مرتکب جرم قتل عمد شده و در پیشگاه دادگاه آسمانى مسئول است، اما دادگاه براى مجازات مرگ در این جا اختیارى ندارد». در این موارد، اختیار صدور حکم با پادشاه است و یا این که دادگاه با توسل به ضرورت مى تواند این مجرم را به مجازات مرگ محکوم کند. اما اگر پادشاه اقدام نکند و نیز بحث ضرورت منتفى باشد دادگاه وظیفه دارد که این مجرمان را تا سرحد مرگ تازیانه بزند، در دژ یا زندان براى چندین سال محبوسشان کند و بر ایشان مجازاتى شدید را تحمیل کند تا دیگر افراد شرور بترسند و مرعوب شوند.

حبس در دوره پساتلمود
در دوره پساتلمود، روند حبس در نظام کیفرى یهود رو به افزایش نهاد و حبس کیفرى، به همراه بازداشت به سبب واداشتن به پذیرش احکام، به ویژه از قرن چهاردهم به بعد فزونى گرفت. این امر با مسئله استقلال قضایى یهود ارتباط نزدیکى داشت. یهودیان در بسیارى از مراکز زندگى خود، صلاحیت رسیدگى به دعاوى مربوط به خود را داشتند، و گرچه این امر بیشتر در حقوق مدنى وجود داشت، اما به زمینه هاى کیفرى نیز تسرى مى یافت. در این دوره، علاوه بر موارد متعدد بازداشت و توقیف، حبس کیفرى نیز رایج بود:

1. جرایم مهم:
بر اساس قانون «بازداشت در سلول » تلمود (سنهدرین، 5: 9)، در برخى موارد که قانون اصلى مجازات اعدام را منع کرده بود، حبس اعمال مى شد؛ همچنین در مواردى که یک شاهد موثق شهادت متقاعدکننده اى مى داد، و یا تردید بود در این که آیا قتل مستقیما از عمل متهم حادث شده است یا نه حبس تجویز مى شد. در صورتى که یک یهودى در نزد بیگانگان برضد همتاى یهودى خود جاسوسى مى کرد در دفعه اول و دوم حبس مى شد، اما در دفعه سوم به مرگ محکوم مى شد (و البته این مجازات را خود حکومت اعمال مى کرد و نه یهودیان).

2. جرایم علیه اخلاقیات و قوانین خانوادگى:
گاه در جرایم عفافى مجازات حبس تحمیل مى شد، مثل روابط جنسى با غیریهودى، زناى محصنه، لواط، فحشا (روسپى گرى)، و نیز براى جوانانى که شب ها در خیابان براى دختران و زنان ایجاد مزاحمت مى کردند.

3. جرایم علیه اموال:
ضمانت اجراى پذیرفته شده براى سرقت مجازات حبس بود. این مجازات حتى در موردى هم که دو گواه به ارتکاب جرم شهادت نمى دادند، اما دادگاه با توجه به قرائن و امارات متقاعد مى شد که سرقت ارتکاب یافته است، اعمال مى شد.

4. سایر جرایم:
ضرب و جرح نیز با زندان قابل کیفر بود. البته گاه در این خصوص جریمه نقدى مورد حکم قرار مى گرفت. در این صورت مجازات حبس منتفى بود. توهین، شرطبندى و جرایم با ماهیت دینى، شهادت دروغین و... قابل کیفر با مجازات حبس دانسته شدند.
نویسنده فرقه ناجیه


»

برچسب ها : تحریم اسرائیل-تخریب مسجد الاقصی-تفکر حجتیه-جنگ 33 روزه-جنگ آرماگدون-حجت الهی-حزب الله لبنان-حکومت امام زمان-خروج سید یمانی-دجال-رونالد ریگان-سخنرانی علائم ظهور-سخنرانی سفیانی-سید حسن نصرالله-سید یمانی-شعیب ابن صالح-صیحه آسمانی-عصر ظهور-علائم ظهور-علایم ظهور-فیلم سخنرانی استاد رائفی پور-لینک مستقیم-لینک مستقیم دانلود-مسجد الاقصی-مقاومت لبنان-ملک عبدالله-منجی-منجی آخرالزمان-نشانه های ظهور-نشانه های ظهور غربی ها-نظم نوین جهانی-پروژه آخر الزمان-پروژه آخرالزمان سازی-بیروت-لبنان-حزب الله-حسن نصرالله-خبرهای-ضدفراماسونری-ضد صهیونیستی-مبارزه-با-صهیونیسم-اومانیسم-فراماسونری-جنبش-مصاف-مبارزه با صهیونیسم اومانیسم فراماسونری-جنبش مصاف-اورشلیم-نماد های فراماسونری-نماد های شیطان پرستی-کفش های ضد اسلامی-محصولات ضد اسلامی-فلسطین-آزادی قدس-مبارزه با اسرائیل-بیلدربرگ-استر-کتاب استر-مقاله استر-دانلود مقاله-استر و موردخای-هولوکاست-دانلود-کتاب های-کتاب-ضد فراماسونری-کتب فراماسونری-دانلود کتاب الکترونیکی-کتاب ضد فراماسونری-کتاب فراماسونری-کتاب کابالا-کتاب آنتی کابالا-تاریخ اندیشه و تمدن-خادم الامام-فراماسون-جوامع مخفی-بابیت-باب الله-بهایی-بابی-بهاییت-بها الله-انحراف-یهودیت-مسیحیت-ایریستیاس-ثلیت-مسیح-دانلود کتاب برادری-کتاب برادری-استیفن نایت-برادری فراماسونری-برادری فراماسون-یهود در قرآن-دانلود کتاب شوالیه های معبد-شوالیه-های-معبد-دانلود هارون یحیی-دانلود کتاب هارون یحیی-هارون-یحیی-شوالیه های-ناتوی-فرهنگی-پیام-فضلی نژاد-دانلود کتاب شوالیه های ناتوی فرهنگی-دانلود شوالیه های ناتوی فرهنگی-دانلود فضلی نژاد شوالیه های ناتوی فرهنگی-دانلود پی دی اف شوالیه های ناتوی فرهنگی-دانلود شوالیه های ناتوی فرهنگی پیام فضلی نژاد-دانلود کتاب-مقاله خادم الامام-کتاب شیطان-شیان پرستی-رواج شیطان پرستی-مناسک شیطان پرستی-
»

نوشته شده توسط ابر سیاه در سه شنبه 11 مرداد 1390

نظرات ()


مطالب پیشین

:: کلیپ بسیار حرفه ای از آتش زدن ابلیسک در روز قدس سال 1390 در شیراز
:: کلیپ بسیار حرفه ای از آتش زدن ابلیسک در روز قدس سال 1390 در تهران
:: دانلود با لینک مستقیم فیلم های مراسم آتش زدن ابلیسک روز قدس سال 1390 در میدان انقلاب تهران
:: دانلود فیلم های مراسم آتش زدن ابلیسک روز قدس سال 1390 در میدان انقلاب تهران توسط جنبش مصاف
:: عکس های آتش زدن ابلیسک نماد شیطان و فراماسونری در روز قدس سال 1390 توسط جنبش مصاف
:: دانلود سخنرانی : استاد شفیعی سروستانی موضوع : ایدئولوژی نبرد آرماگدون نوع فایل : تصویری و صوتی
:: دانلود : کنفرانس آنلاین استاد علی اکبر رائفی پور موضوع : کنفرانس آنلاین استاد رائفی پور در اتاق محبان اهل بیت (ع) درباره مسائل خاورمیانه
:: دانلود سخنرانی : استاد علی اکبر رائفی پور موضوع : سلطه ی پوشالی 5
:: دانلود کلیپ : استاد رائفی پور موضوع : سید خراسانی ، ایران ، حادثه عاشورا نوع فایل : تصویری
:: دانلود کتاب : وهابیت از منظر عقل و شرع
:: دانلود مستند : تهاجم دجال و مهدویت
:: دانلود مستند : پژاک موضوع : جنایات گروهک تروریستی پژاک موضوع : جنایات گروهک تروریستی پژاک
:: دانلود کلیپ : گروهک تروریستی پژاک
:: مقاله : مجازات حبس در آیین یهود
:: مقاله : نقش یهود در جنگ با عراق
:: مقاله : باب چگونه باب شد؟
:: آشنایی با جغرافیای اسرائیل
:: مقاله : منجی از منظر تاریخ و ادیان
:: حفر تونل جدید نزدیک مسجد الاقصی
:: سینمایی زره پوش و تروریست های افراطی مسیحی تحلیل فیلم : ironclad
:: قرآن اهدایی ارشاد با نماد فراماسونری + عکس
:: دانلود مستند : یاجوج و ماجوج 17 قسمت کامل
:: دانلود کلیپ : اظهارات خاخام یهودی درباره دین اسلام موضوع : آینده ی جهان در اسلام است و این حقیقتی است.
:: هراس فرماندهان آمریکا و انگلیس از جنگ تصادفی با ایران
:: 7 جلسه تحلیل سریال lost توسط دکتر حسن عباسی
:: سریال : fringe تحلیل سریال fringe توسط دکتر حسن عباسی
:: تحلیل فیلم inception توسط دکتر حسن عباسی
:: دانلود کلیپ : مصاحبه با استاد رائفی پور در برنامه در استان موضوع : گفتگوی پخش نشده ی برنامه ی در استان
:: دانلود سخنرانی : استاد علی اکبر رائفی پور موضوع : همایش منجی از دید مکاتب دیگر
:: دانلود سخنرانی : استاد علی اکبر رائفی پور موضوع : همایش منجی از دید مکاتب دیگر

» لیست کامل مطالب ارسالی

Powered By mihanblog.com Copyright © 2009 by radiorock3
This Themplate By Theme-Designer.Com


قالب وبلاگ

Free Template Blog

قالب بلاگفا

قالب پرشین بلاگ

قالب میهن بلاگ

قالب جوان بلاگ

قالب ایران بلاگ

قالب رویا بلاگ

قالب پرشین بلاگ

قالب بلاگ وب

حرفه ای ترین قالب های وبلاگ

ابزار وبلاگ نویسی

مرجع راهنمای وبلاگ نویسان

سفارش طراحی اختصاصی قالب وبلاگ

تم دیزاینر